Енергозбережувальні технології (8)

План проекту

1. Назва проекту.
Енергозбережувальні технології
2. Тип проекту.
Інформаційно-пошуковий
3. Предмет (Розділ науки).
Фізика. Теплові явища.
4. Керівник проекту (Вчитель).
Маслюк Сергій Миколайович
5. Виконавці проекту (Школа, Клас, Прізвища, Імена)
Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3,
8 клас, Мартиненко Кіріл, Сидоренко Богдан, Козинець Наталія,
Брайловська Олександра
6. Проблема (Ключове питання).
Навіщо зберігати теплову енергію?
7. Мета проекту (очікуваний результат).
Дізнатися про технології, за допомогою яких зберігають енергію
8. Завдання проекту (Тематичні питання).
  • Чому потрібно берегти енергетичні ресурси нашої планети?
  • Які енергозберігаючі технології використовуються у нас вдома та школі?
  • Розробити інформаційний буклет “Рекомендації по збереженню ТЕПЛА у власній оселі”
9. Розподіл ролей діяльності учнів під час реалізації проекту.
Частина проекту, за яку відповідальний учень
Прізвище, ім’я учня
Пошук інформації
Розподіліть тематичні питання
Мартиненко Кіріл, Сидоренко Богдан, Брайловська Олександра
Фотокореспондент
Мартиненко Кіріл
Підготовка буклету
Мартиненко Кіріл
Підготовка презентації
Козинець Наталія
Обробка інформації
Козинець Наталія
Доповідь
Козинець Наталія

10. Опис продукту, отриманого в результаті проекту.
Паперовий буклет “Рекомендації по збереженню ТЕПЛА у власній оселі”
11. Матеріально-технічні ресурси, потрібні для виконання проекту.
Фотоапарат, комп'ютер
12. Запланований час на реалізацію проекту.
2-3 тижні
13. Форма проведення презентації та захисту проекту.
Урок - захист проекту

Матеріали проекту



 

1. Чому потрібно берегти енергетичні ресурси нашої планети?
Відносна доступність електроенергії, тепло, гарячої води створюють представлення у багатьох людей про те, що ці блага з'являються самі собою і вони ніколи не вичерпають себе. Навіщо їх економити, якщо кожен їми забезпечений в достатній кількості за доступну ціну? Але такий світогляд дуже швидко приведе до негативних наслідків, адже основні ресурси, використовувані при виробленні енергії, є неоновлюваними. Відсутність розумного підходу до використання енергії дуже швидко приведе до того, що вона стане менш доступною і дорожчою. Основні енергетичні ресурси , які використовуються сьогодні в світі є нафта, вугілля и природний газ. Вони називаються викопним паливом, так як відбуваються зі скам'янілих решток рослин і тварин, що існували на земній кулі сотні мільйонів років тому. Вугілля, наприклад, являє собою скам'янілі рослини і дерева. Давним - давно рослини і дерева вмирали, їх залишки поступово покривалися грунтом або новими рослинами, і з часом вони закам'яніли. Ці скам'янілі залишки видобувають у глибоких вугільних шахтах під землею і спалюють, для того щоб отримувати енергію. Викопне паливо використовується на пересиланні для транспортних поїздок - літаків, автомобілів, поїздів і так далі, а також для обігріву та охолодження житла та інших будівель. Викопне паливо забезпечує великий відсоток енергії, споживаної у світі, але відноситься до поновлюваних ресурсів. Значить, що кількість всіх цих видів палива обмежена і, коли вони будуть використані повністю, нових вже не з'явиться. Враховую факт, що запаси викопного палива обмежені, вчені постійно працюють над пошуком інших джерел енергії, кількість яких не обмежена.

2. Які енергозберігаючі технології використовуються у нас вдома та школі?
Обігрівання приміщень
- Традиційне (конвективне) опалення. У першу чергу теплова енергія витрачається на вочевидь марне нагрівання повітря під стелею.
- Променеве опалення. Довгохвильові промені майже безперешкодно проходять крізь повітря, перетворюючись в тепло лише при зустрічі з якою-небудь поверхнею, завдяки чому близько 90% теплової енергії поширюється в зоні перебування людини і навколишніх предметів.
Переваги ІЧ-опалення
- Універсальність. ІЧ-обігрівачівикористовуються як основна чи додаткова системи опалення для будь-яких приміщень.
- Встановлення приладів на стелі дозволяє зберегти стіни і підлогу вільними, збільшуючи “робочу зону” приміщення. Елегантним рішенням проблеми обігріву є вкладні панелі для стандартних європейських підвісних стель. Така панель не псує інтер`єр приміщення, легко монтується і демонтується.
- Швидке нагрівання приміщення порівняно з загальноприйнятими системами обігріву. У нічний час у приміщенні може підтримуватися більш низька температура, що заощаджує електроенергію.
- Нагрівання і сушіння. Довгохвильові обігрівачі можуть використовуватися в різних промислових процесах для сушіння і нагрівання, а також для обігріву приміщень, де працює персонал.
- Чистота і екологічність. Відсутність утворення продуктів згоряння чи водяної пари усуває потребу в додаткових системах витяжної вентиляції. Оскільки немає необхідності переміщати повітря для підвищення ефективності теплопередачі, то пил та інші атмосферні забруднення не циркулюють у приміщеннях, що обігріваються.
- Простота обслуговування. Відсутні рухомі частини, немає повітряних фільтрів, не потрібне змащування. Великий термін служби нагрівальних елементів.
- Акумулювання тепла. Більш низька вартість електроенергії в нічний час може бути використана для акумулювання тепла конструктивними елементами будинку й устаткуванням. У випадку відімкнення електрики тепло зберігається тривалий період часу.
Багаторічний досвід просування технології ІЧ-опаленнядозволив виділити найбільш перспективні напрямки використання систем опалення, подібних до природного:
- приватні котеджі, дачі, квартири, адміністративно-офісні приміщення, фойє театрів, готелів;
- складські приміщення, багатоярусні склади з вимогою дотримання температурного режиму;
- спортивно-видовищні об`єкти, криті тенісні корти тощо;
- медичні установи, операційні, реанімаційні, опікові центри;
- касові зали і зали чекання вокзалів і аеропортів;
- АЗС, автосалони, автомийки, гаражі, торгово-виставкові павільйони, криті ринки.

3. Рекомендації по збереженню ТЕПЛА у власній оселі.
Більшість заходів з енергозбереження не потребує великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними(наприклад, усунення протягів).

1. Щільно зачиняти двері та вікна. Запорукою економії тепла є щільно зачинені двері кімнат і квартири. А набагато більший ефект дадуть двері та вікна з ущільнювачами. Не дайте теплу так просто покинути вашу оселю!

2. Правильно провітрюйте квартиру. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго. Відкриваючи вікна надовго, ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно прохолоджуєте стіни і стелі.

3. Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші квартири, втрачається через щілини під дією протягів. Уважно огляньте свою квартиру – вікна, двері, стіни – можливо, протяги є і в ній. Найбільш характерна наявність щілин і протягів для квартир, що розташовані з вітряного боку. Тому в таких квартирах заходи з теплоізоляції можуть принести найбільший ефект.

4. Встановіть захисний екран. Між батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найекономнішим є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює батарея, і спрямовує його назад у кімнату.

Захисним екраном може слугувати звичайна алюмінієва фольга. При виборі фольги слід враховувати те, яким чином ви плануєте закріпити її за батареєю. Проте у будь-якому випадку бажано використовувати фольгу з так званим "глухим" шаром. Це на 4% зменшить витрати на опалення приміщень.

Теплозахисний екран являє собою плиту, на один бік якої кріпиться шар алюмінієвої фольги. Теплозахисний екран встановлюється між батареєю і підвіконною стінкою таким чином, щоби відбиваюча поверхня була розвернута у бік радіатора. Теплозахисний екран дозволяє заощадити значно більше тепла, ніж алюмінієва фольга. Другою перевагою є легкість збирання і встановлення.

Як бачите, все це ви можете зробити самі. Витрачені вами кошти, а також час і зусилля окупляться вже протягом кількох днів після установки.


Висновки.

Під час свого дослідження ми дізналися, що запаси палива скоро скінчаться (і ми замерзнемо)
Тому потрібно використовувати різні енергозбережувальні технології. Такі як пластикові вікна,традиційне опалення,променеве опалення.
Інформацію щодо збереження тепла у власній оселі ми оформили!!! у вигляді БУКЛЕТУ!!!
Бережіть тепло! ...


Використані джерела інформації.

  1. http://wiki.co.ua/yaki-buvayut-dzherela-energi-d1-97...
  2. https://guard-lviv.com.ua/uk/kak-ekonomit-elektroener..
  3. https://uk.wikipedia.org/wiki/Енергозбереження
  4. https://uk.wikipedia.org/wiki/Енергозбереження
  5. http://saee.gov.ua/uk/consumers/energozberezhenya-v-p..

Комментариев нет:

Отправить комментарий