Оптичні ілюзії (9-Б)

План проекту


1. Назва проекту.
Оптичні ілюзії
2. Тип проекту.
Інформаційно - пошуковий
3. Предмет (Розділ науки).
Фізика.Світлові явища.
4. Керівник проекту (Вчитель).
Маслюк Сергій Миколайович
5. Виконавці проекту (Школа, Клас, Прізвища, Імена)
Учні 9-Б класу, Глухівської ЗОШ №3
Коротка Анастасія
Апьонкіна Анна
Шевченко Катерина
Самусь Денис
6. Проблема (Ключове питання).
Як і де використовуються оптичні ілюзії?
7. Мета проекту (очікуваний результат).
Дізнатися яку роль відіграють оптичні ілюзії в житті людини.
8. Завдання проекту (Тематичні питання).
  • Чому утворюються оптичні ілюзії?
  • Які бувають оптичні ілюзії?
  • Приклади оптичних ілюзій


9. Розподіл ролей діяльності учнів під час реалізації проекту.


Частина проекту, за яку відповідальний учень
Прізвище, ім’я учня
Презентація, доповідач
Коротка Анастасія
Пошук інформації, доповідач
Апьонкіна Анна
Пошук інформації, доповідач
Шевченко Катерина
Пошук картинок, доповідач
Самусь Денис




10. Опис продукту, отриманого в результаті проекту.
...
11. Матеріально-технічні ресурси, потрібні для виконання проекту.
Інтернет
11. Запланований час на реалізацію проекту.
2 дні
12. Форма проведення презентації та захисту проекту.

усна



Матеріали проекту

Чому утворюються оптичні ілюзії?
Оптична ілюзія (зорова ілюзія) — помилка в зоровому сприйнятті, викликана неточністю або неадекватністю процесів неусвідомлюваної корекції зорового образу (місячна ілюзія, величини кутів або кольору зображеного об'єкта, ілюзії руху, «ілюзія відсутності об'єкта» — банерна сліпота тощо), а також фізичними причинами («Плескатий Місяць», «зламана ложка» у склянці з водою). Око бачить, що нарисований один об'єкт, проте мозок розуміє цей об'єкт по-своєму. Коли око одержує картинку - включається велика кількість процесів в нашому мозку. Ми починаємо аналізувати цей процес, як комп'ютер. Починається аналіз розташування основних граней і кутів, структура кольору або позиція джерел світла. І у багатьох випадках цей аналіз несвідомо є неточним - проходить кореція зорових образів.
Чому виникають оптичні ілюзії? Зоровий апарат людини - складно влаштована система з цілком певною межею функціональних можливостей. У неї входять: очі, нервові клітини, за якими сигнал передається від ока до мозку, і частина мозку, що відповідає за зорове сприйняття. У зв'язку з цим виділяються три основні причини ілюзії:
·        в мозок приходить помилкова інформація;
·        при порушенні передачі інформаційних сигналів по нервах відбуваються збої, що знову ж призводить до помилкового сприйняття;
·        Мозок не завжди правильно реагує на сигнали, що проходять від очей.
Часто ілюзії виникають відразу з двох причин: є результатом специфічної роботи очей і помилкового перетворення сигналу мозком.

Які бувають оптичні ілюзії?

Типи оптичних ілюзій
Ілюзії сприйняття кольору - в основі цих оптичних ілюзій лежить те, що об'єкти мають однакове освітлення, але зображені таким чином, що мозок "сприймає" так, начебто вони мають різні відтінки, кольори і т.д.

Ілюзії руху - це ілюзії, коли статичний і нерухомий малюнок "оживає" і починає рухатись, або починає крутитись в одну, а потім в іншу сторону (яскравим прикладом є ілюзія дівчини, яка крутиться навколо своєї осі). Існують малюнки, які начебто "пульсують", хоча насправді - це статичний рисунок.

Неможливі фігури - на перший погляд, звичайний малюнок, проте коли придивитися уважніше, можна помітити дуже багато різних парадоксів. Одним із перших, хто почав створювати такі малюнки, був відомий голландський графік Моріс Корнеліс Ешер.

Ілюзії сприйняття глибини - неадекватне сприйняття елемента і його властивостей. Найбільш вивченими є ілюзії, які утворюються при зоровому сприйнятті двовимірних контурних зображень. Мозок несвідомо бачить малюнки тільки випуклі (або ввігнуті). Сприйняття залежить від напрямку зовнішнього освітлення.

Ілюзії сприйняття розміру - визначення реальних величин особливо залежить від характеру фону зображення, зокрема це стосується довжин, площ, радіусів кривизни, кутів, форм.

Перевернуті зображення - ілюзії, при яких вигляд зображеного обличчя залежить від напрямку погляду.

Стерео-ілюзії - стереопари, накладені на періодичну структуру. Дозволяють спостерігати стереозображення так само, як і звичайну стереопару. Періодичне зображення полегшує "розведення" очей (як правило, на нескінченність), що після фокусування очей на відстані декілька десятків сантиметрів дає побачити стереозображення. Метод дозволяє частково суміщати зображення стереопари, знімаючи обмеження на їх розмір, але накладає деякі обмеження на зміст малюнка і практично розраховується за допомогою комп'ютерів.

Парейдолічні ілюзії - це ілюзорне сприйняття реального об'єкта, яке виникає при сприйнятті звичайних об'єктів. Наприклад, споглядаючи на хмари, можна побачити фантастичні пейзажі, обличчя людей і звірів.
Види оптичних ілюзій за походженням.
За походженням оптичні ілюзії діляться на три види:
природні, або створені природою (міраж);
штучні, або придумані людиною (фокус «левітація»);
змішані, тобто природні ілюзії, відтворені людиною.
Між природними і штучними ілюзіями є істотна відмінність. Якщо ілюзія придумана людиною, то вона обов'язково має конструктивний секрет і після повідомлення його спостерігачеві в чому втрачає свою загадковість. Природничі ж і змішані ілюзії не змінюють сили свого впливу, незалежно від того, знає спостерігач їхні секрети чи ні. Потрібно зауважити, що оптичні ілюзії народжуються не обов'язково в результаті гри світла і тіні.

Приклади оптичних ілюзій в житті.
Дивлячись на такі хмари, здається, що замість неба - бурхливий океан. Undulatus asperatus - рідкісний тип хмар, що має незвичайний і страхітливий вигляд. Незважаючи на грізний вигляд, ці хмари ї не супроводжуються ураганом або грозою
Цю ілюзію створюють піщані відкладення, що тягнуться вздовж узбережжя острову Маврикій. Створюється враження, що під водою знаходиться величезний водоспад




Висновки.


Використані джерела інформації.
http://www.volynpost.com/news/37228-optychni-ilyuzii-stvoreni-pryrodoyu-foto
http://ukrbukva.net/page,4,6406-Opticheskie-illyuzii.html

16 комментариев:

  1. Спробуйте зробити щось подібне САМОСТІЙНО

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Этот комментарий был удален администратором блога.

      Удалить
    2. Этот комментарий был удален администратором блога.

      Удалить
    3. Этот комментарий был удален администратором блога.

      Удалить
    4. Этот комментарий был удален администратором блога.

      Удалить
    5. сам пошел, имей уважение к человеку который ВЫЛОЖИЛ эту презентацию

      Удалить
    6. Как? Информация примерно будет одинаковой. Сам бери и делай тогда, нам потом покажешь.

      Удалить
    7. ахахахха дети тупые, я вот МАНовскую работу делаю, и мне не просто надо скопировать текст, а своими словами его выкласть, клоуны

      Удалить
    8. Этот комментарий был удален администратором блога.

      Удалить
    9. Скопируй текст просто

      Удалить